29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Covid-19 / Rekord rastesh në Vlorë

Tragjike, 27 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar këtë të hënë në Vlorë.

Rastet e prekura me Covid janë 2 punonjëse në kopshtin numër 2, dy punonjës pranë drejtorisë së policisë dhe drejtorisë së Kufiri dhe emigracionit. Gjithashtu të infektuar me koronavirus të konfirmuar gjatë orëve të fundit në këtë qytet, janë infermierë,  punonjës pranë ujësjellësit, qendrës ekonomike dhe pranë bashkisë Vlorë.

Ndërsa rastet e tjera janë kryesisht familjarë të rasteve të mëparshme. Ndërkohë gjatë kësaj të hënë në vendin tonë është shënuar një rekord infektimesh ku janë konfirmuar 602 raste të reja dhe kanë humbur jetën 8 persona.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT