25.5 C
Tiranë
Friday, June 14, 2024
spot_img

Covid-19 / Shënohen 42 raste të konfirmuara sot në Vlorë.

Situata vazhdon të rëndohet në qytetin e Vlorës.

Ditën e sotme Vlora shënoi numër të lartë të të infektuarve nga koronavirusi , janë  42 raste të konfirmuara.

Vatër aktive e COVID-19 mbeten shkollat, administratat, si dhe sektori i punësimit privat. Ndër rastet e konfirmuara janë:

Katër mësues , tre prej të cilëve në fshat dhe një në qytet,

Tre infermier pranë  qëndrës shëndetësore Vranisht,dhe Qëndra Shëndetësore nr.1.

Raste jane konfirmuar edhe në kopësht, dy edukatore kopshti nr.3 dhe një edukatore kopshti fshati Trevllazër.

Raste të konfirmuara edhe pranë policisë Vlorë, një rast pranë Sigurimeve Shoqërore ,një rast pedagog pranë Universitetit Vlorë dhe nje student, një rast pranë Kadastrës Vlorë.

Tjetër rast në Pashaliman dhe 1 nxënës në shkollë publike. Raste e tjera janë raste kontakti në sektorin privat dhe pensionistë.

Gjithashtu ka pasar dhe 2 humbje jete sot në Vlorë.

Ditën e sotme u shënua një rekord të infektuarish me COVID në Shqipëri ku u raportuan 840 raste të reja dhe 16 humbje jete në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën për respektimin e rregullave dhe të shmangin daljet e panevojshme, për të ndihmuar në ndërprerjen e zinxhirit të infeksionit dhe për të ulur numrin e të prekurve nga virusi SARS-COV2.

opennews.al

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT