25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Foto / Detaje të reja janë zbuluar për atentatin ndaj 27 vjecarit…

Detaje të reja janë zbuluar për atentatin ndaj 27 vjecarit Benjamin Bezhanaj mbrëmjen e sotme në Fushë Dukat të Vlorës. Burime bëjnë me dije se i është bërë pritë në hyrje të fshatit, kur po kthehej në banesë pasi kishte cuar të fejuarën në shtëpinë e saj.

Ndonëse kishte tentuar të largohej me makinë, pas disa metrash humbi kontrollin e automjetit dhe aty iu afruan agresorët, të cilët e qëlluan me breshëri plumbash. Në trup i janë gjetur mbi 8 plumba ndërsa mësohet se 27 vjecari kishte vetëm pak ditë që ishte kthyer nga Italia.

Policia bën me dije detajet e para duke thënë se ishte një telefonatë që i njoftoi për atentatin dhe ngriti në këmbë oficerët për të mbërritur me urgjencë në vendin e ngjarjes.

opennews.al

Viktima quhet Beniamin Bezhani rreth 30 vjeç, i cili para pak kohësh ka qenë në burg në Itali.Makina e të riut, që shihni në foto, ka dalë nga rruga pasi është qëlluar me më shumë se 10 plumba.

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT