16.5 C
Tiranë
Monday, March 4, 2024
spot_img

Donald Trump i ka dërguar një kartolinë presidentes së Kosovës, Vjosa Osmanit

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump i ka dërguar një kartolinë presidentes së Kosovës në detyrë, Vjosa Osmani për ta uruar për festat e fundivitit.

Osmani përmes një postimi në Twitter e ka falënderuar Trumpin për urimin dhe i ka dërguar urime të gjithë amerikanëve duke i dëshiruar shëndet, prosperitet dhe Krishtlindje dhe fundvit të këndshëm.

‘Faleminderit për urimin zoti President, Donald Trump.

Unë i dëshiroj të gjithë amerikanëve shëndet, prosperitet dhe Krishtlindje dhe Vit të Ri të këndshëm.

Shpresoj që 2021 të jetë një pikë kthese pozitive në sfidat e përbashkëta me të cilat përballen shoqëritë tona’, ka shkruar Osmani.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT