29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Falsifikonte pasaporta, leje drejtimi dhe ID/ Gjykata e Lezhës jep masën e sigurisë

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë, ‘Arrest me burg’ për Ruzhdi Hoxhën, i cili u arrestua 3 ditë më parë pasi u kap me ID të falsifikuara.Ndërkohë mësohet se për Lavdrim Sylën, i cili ishte pasagjer në mjetin ku u gjetën ID, Gjykata ka vendosur  “detyrim paraqitjeje”.

Më 18 dhjetor, policia në kudër të operacionit të koduar “Falsifikatori” arrestoi Lavdrim Sylën dhe Rruzhdi Hoxhën, banues në Kukës.Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Ford Mustang” shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 23 karta identiteti, 19 pasaporta dhe 23 leje drejtimi të shteteve të ndryshme, të dyshuara të falsifikuara.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT