18.5 C
Tiranë
Saturday, April 13, 2024
spot_img

Foto/ Shpërthen eksplozivi në banesën e 35-vjeçarit që vrau fqinjin me thikë në zemër

Një shpërthim lënde plasëse ka ndodhur në banesën e një 35-vjeçari në lagjen nr. 4 të Durrësit mbrëmjen e së hënës. Edhe pse banesa ishte e zbrazët, shkaktoi dëme materiale duke dëmtuar murin dhe hekurat e dritares. Autori i krimit është larguar nga vendngjarja pas shpërthimit. Në këtë rast, grupi hetimor është në vendngjarje për të identifikuar dhe kapur autorin ose autorët e ngjarjes.

Ndërkohë, një ngjarje e ndarë tjetër ka ndodhur më herët, ku 35-vjeçari Ilir Koçilja ka vrarë me thikë 40-vjeçarin Halil Koka në një sherre për një vend parkimi në rrugicën e lagjes. Autori i krimit, Koçilja, ka deklaruar se konflikti nisi disa ditë më parë për vendin e parkimit, ndërsa fqinjët tregojnë se ai ishte një person problematik dhe konfliktual. Ilir Koçilja vuante nga probleme të shëndetit mendor, duke përfshirë skizofreninë. Familjarët e viktimës thonë se Koçilja kishte para borxh te Halil Koka, por ai mohon këtë pretendim gjatë dëshmisë së tij në policinë e Durrësit. Autori është arrestuar nga forcat e policisë, ndërsa hetimet vazhdojnë për të zbardhur plotësisht ngjarjen.

pamjet e shtepise se Ilir Kocilja

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT