18.5 C
Tiranë
Saturday, April 13, 2024
spot_img

Greqi/ Po kthehej në shtëpi pas ndeshjes së futbollit, aksidentohet për vdekje 26-vjeçari shqiptar

Një lajm i trishtë vjen nga Greqia, ku një 26-vjeçar shqiptar, Serxho Sula, ka humbur jetën pasi është perplasur me motorr në rrugën Sesklou-Volos.

Ngjarja ndodhi ndërsa ai kishte shkuar për të ndjekur një ndeshje futbolli, dhe, ndërkohë që ishte në rrugë, është përplasur me një trafikndarës. Edhe pse u ofrua ndihma e shpejtë, ai nuk mundi të mbijetojë nga plagët e renda.

Autoritetet policore janë në vendngjarje për të hetuar shkakun e aksidentit. Serxho Sula jetonte në Nea Ionia Volos dhe kjo ngjarje ka tronditur komunitetin e tij.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT