17.5 C
Tiranë
Tuesday, February 27, 2024
spot_img

Hillary Clinton përshëndet fitoren e Biden: Refuzim ndaj Trump dhe faqe e re pë Amerikën

Hillary Clinton ka përshëndetur fitoren e Biden në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Clinton shkruan se votuesit kanë folur me votë dhe se kjo është një biletë historike dhe faqe e re për Amerikën.Po ashtu ajo thotë se në këto zgjedhje votuesit e refuzuar Trump që 4 vite më parë e mposhti atë në zgjedhjet presidenciale.

STATUSI NGA HILLARY CLINTON

 

Votuesit kanë folur dhe ata kanë zgjedhur Joe Biden dhe Kamala Harris të jene preisdenti dhe zv/presidenti jonë i ardhshëm. Biletë historikë, refuzim ndaj Trump dhe një faqe e re për Amerikën.

 

Faleminderit të gjithëve që ndihmuan për të realizuar këtë. Tutje, së bashku.

 

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT