33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Itali, humbin jetën nga koronavirusi 221 të infektuar, regjistrohen rreth 22 mijë raste të reja

Rikthehet paniku nga koronavirusi në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 21,994 raste të reja me virusin e rëndë, nga 174,398 teste të kryera.

Po ashtu, autoritetet e vendit konfirmuan se brenda ditës kanë ndërruar jetë nga Covid-19 edhe 221 qytetarë.

Rajoni me numrin më të lartë të të infektuarve është sërish Lombardia, ku u regjistruan 5,035 raste të reja, e ndjekur nga Piemonte (2,458), Campania (2,761) dhe Lazio (1,993).

Ndërkohë, presioni mbi njësitë e kujdesit intensiv po rritet. Edhe 127 pacientë të tjerë raportohet t’i jenë shtuar këtij pavijoni. Ndërsa, në total, numri shkon në 1,411.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT