36.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

13 rastet e raportuara në Vlore, 4 punonjës administrate…

Konfirmohen pozitiv për koronavirus dy punonjës të administratës së Bashkisë në Vlorë dhe dy punonjës ne Prefekturen Vlorë .

opennews.al
opennews.al

Mësohet se katër të infektuarit janë nga 13 rastet e raportuara nga Ministria e Shëndetësisë.

Ndërkohë tre raste të tjera janë konfirmuar në lagjen “1 maji” në këtë qytet.

Ndër të prekurit nga Covid në qytetin e Vlorës, rezulton të jetë një sanitare në një bankë, një ekonomist në një institucion privat dhe tre pensionist.

Me sa duket covid, po përhapet në institucione publike ku frekuentimi nga qytetarët është i lartë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT