25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Ja si të veprojmë që bizhutë e arit të shkëlqejnë gjithmonë pa patur nevojë t’i çoni te argjendari (VIDEO)

Edhe bizhuteritë e arit, nuk i shpëtojnë procesit të oksidimit. Shpesh na duhet t’i çojmë tek argjendari për lucidim, por me këtë truk nuk do të jetë nevoja. Gjithçka që ju duhet është një gotë birrë.

Vendosini bizhutë në një enë me birrë dhe lërini për të paktën 10 minuta. Më pas nxirrini dhe pastrojini me një peshqir ose copë. Ato d otë shkëlqejnë më shumë se më parë. Do t’ju rikthehet ngjyra e tyre natyrale dhe do të duken si të reja.

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT