36.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Kanada / Ujëvara e Niagarës nën ngjyrat Kuq e Zi për nder të festës së Pavarësisë së Shqipërisë

Shumë vende në botë i janë bashkuar festës shqiptare për këtë 28 nëntor.

Ujvara e Niagarës, simboli i Kanadasë është “ngjyrosur” kuqezi për festën e 28-29 Nëntorit.

Ujvara është ndriçuar me ngjyrat kuqezi, duke marrë një pamje tepër të bukur në nderim dhe respekt të 108 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Pamjet spektakolare i ka publikuar Ambasadori i Shqipërisë në Kanada Ermal Muça.

Gjithashtu mbrëmjen e djeshme kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është ‘veshur’ kuq e zi duke i uruar kështu shqiptarëve festat kombëtare.

Ky është një gjest që është ndjekur nga vende të ndryshme të botës për t’iu bashkuar festës së vendit tonë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT