27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Kush është shqiptari që kishte mbushur kamionin me drogë.

Spiro Dukoli është një nga dy kamionistët shqiptarë të arrestuar nga Antidroga e Janinës, ku u sekuestruan 114 kilogramë kanabis, gjatë një operacioni të zhvilluar në aksin që lidh Kakavijën me Janinën.

Sipas policisë greke, dy kamionistë shqiptarë u arrestuan nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike

opennews.al

 

Mësohet se Antidroga e Janinës kishte informacion për transportimin e lëndës narkotike dhe ka vëzhguar zonën, në të cilën dyshohet se trafikantët do të ngarkonin lëndën narkotike në një kamion të ngarkuar me paleta.

Kanabisi është transportuar në brendësi të kufirit grek dhe në vazhdim u ngarkua në kamion me destinacion Athinën. Deri tani bëhet me dije se kamionistët janë nga Gjirokastra.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT