36.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Lotaria Amerikane, ambasada: Mos harroni të përfshini këta anëtarë të familjes

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim për qytetarët shqiptarë, që do të aplikojnë për lotarinë amerikane DV-2022.

Në njoftimin e dhënë në Fb thuhet:

“Nëse po aplikoni për Lotarinë Amerikane DV-2022, ju duhet përfshini bashkëshortin/en dhe të gjithë fëmijët e pamartuar nën moshën 21 vjeç, edhe nëse ata nuk do të udhëtojnë me ju.Për më shumë info keni linkun më poshtë:

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-submit-entry1.html

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT