29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Luis Hamilton / “Po përpiqem të kthehem në formë për Abu Dhabin”

Po qarkullon një video që i tregon botës, se pavarësisht Covid-19, Luis Hamilton është ende në këmbë. Piloti i Mercedesit, i freskët nga titulli i shtatë botëror dhe infeksioni i koronavirusit, postoi një video-mesazh në mediat sociale për fansat: “Më falni nëse nuk më dëgjuat për një kohë, por ishte një nga javët më të vështira të jetës sime,” thekson Hamilton.

Adu Dhabi apo jo?

 “Doja t’ju njoftoja se jam mirë dhe po përpiqem të kthehem në formë, për të qenë në Abu Dabi,”- shtoi Luis, duke iu referuar GP-së së fundit të sezonit 2020. Pastaj ai nënvizoi: “Më në fund këtë mëngjes u zgjova dhe ndihem shumë mirë, kështu që doja t’ju njoftoja dhe doja t’ju falënderoja të gjithëve për mesazhet dhe videot që më dërguat. Kudo që të jeni, kujdesuni për veten”.

Rruga për në pengesa

Zëri pak hundor nga pasojat e gripit, Hamilton u duk pak i lodhur, por në gjendje të mirë. Mercedesi gjithmonë ka thënë, se dëshiron të presë pilotin e saj numër 1 deri në çastin e fundit në dispozicion për GP të Abu Dhabit. Por skuderia kampione gjithashtu po përgatitet për “planin B”. Nëse Hamilton do të testohej negativ në orët e ardhshme dhe më pas do të merrte “OK”, britaniku do të “vrapojë” nga izolimi i tij në drejtim të Abu Dhabit, ku do të zhvillohet GP i fundit i sezonit, planifikuar për të dielën në orën 14.10. Për ndryshe, favoriti për ta zëvendësuar atë, në këtë garë të fundit mbetet Xhorxh Rasëll, siç ndodhi në GP të Sakhirit.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT