33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar Elizabeth II dhe Princi Philip do të vaksinohen në javët e ardhshme

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar Elizabeth II do të marrë vaksinën e Pfizer-BioNTech kundër Covid-19 në javët e ardhshme, një ilaç që sapo është dhënë drita jeshile nga autoritetet shëndetësore britanike.

Sipas mediave lokale, sovrania 94 vjeçe dhe burri i saj, Princi Philip, 99 vjeçe, të dy do të vaksinohen si përparësi për shkak të moshës së tyre dhe jo si trajtim preferencial.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT