25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Nis puna për ndërtimin e lotit 3 të rrugës Porto Romano-Durrës (VIDEO)

Nis puna për ndërtimin e lotit 3 të rrugës Porto Romano-Durrës.

Një vepër në funksion të Parkut Energjetik dhe Industrial të Porto Romanos dhe zonave të lira ekonomike ku së shpejti nisin kantiere të reja investimesh të huaja, e cila lidh këtë hapësirë me segmentin Tiranë-Durrës, duke lehtësuar ndjeshëm qarkullimin e automjeteve.
Ministrja Belinda Balluku dhe Drejtori ARRSH, Ergys Verdho kane inspektuar për ecurinë e punimeve.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT