5.5 C
Tiranë
Friday, February 23, 2024
spot_img

Opsioni i shumëkërkuar në TikTok që pak prej përdoruesve e dinë

Një opsion në TikTok mund të jetë i panjohur për shumë përdorues, megjithatë është i nevojshëm për të parë historinë e gjërave që keni shikuar në këtë platformë. Procedura është e thjeshtë dhe mund të mos jetë e njohur për shumë. Për të parë historinë e videove të shikuara, ndiqni këto hapa:

Shkoni në profilin tuaj në “Home”.
Klikoni tek opsioni “Search” në tabelën e kërkimit.
Shkruani simbolin * dhe pastaj klikoni tek opsioni “Search” me ngjyrë të kuqe.
Me këtë metodë, do të shfaqet historia e videove të cilat keni shikuar në TikTok. Ky opsion i fshehur është një mjet i dobishëm për të rishikuar përvojën tuaj në platformë.

TikTok po gjithashtu prezanton veçori të reja që e bëjnë atë të ngjajë gjithnjë e më shumë me platformën e njohur për video të gjata, siç është YouTube. Këto ndryshime përfshijnë testimin e videove të gjata 30 minutëshe, duke shtuar një element të ri në diversitetin e përmbajtjes. Megjithatë, kjo nuk është hera e parë që TikTok inkurajon përdoruesit të postojnë përmbajtje më të gjata. Ndërsa YouTube shpërblehet më shumë krijuesit për videon e zgjatur, TikTok po eksperimenton me zgjatjen e gjatesisë së videove për të ofruar një përvojë më të pasur për përdoruesit e tij.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT