5.5 C
Tiranë
Friday, February 23, 2024
spot_img

Përbërësi ushqimor që zhduk sipërfaqet e ndryshkut në shtëpi, si me magji

Lagështia e tepërt shpesh bëhet një nga armiqtë kryesorë, jo vetëm të shëndetit të njeriut, por edhe të orendive shtëpiake.

Ajo shkakton amortizim të parakohshëm të mobilieve të përbëra me dru, ndërsa gjithashtu krijo sipërfaqe të ndryshkuara në pjesët metalike të orendive. Ndër vendet ku ndryshku zakonisht mund të gjendet përfshijnë brendësinë e bufesë së gatimit, vidat e mbërthyera për organizimin e saj, hapset metalike të dollapeve, dhe tualetet, etj.

Në këtë artikull, do t’ju tregojmë një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të pastruar këto sipërfaqe me një produkt që gjithë ne e kemi në shtëpi, fryrësin e ëmbëlsirave.

Fryrësi, ose siç njihet gjerësisht si “Baking Powder,” hedhet në një sfungjer të lagur. Pastaj filloni të pastroni njëra pas tjetrë të gjitha sipërfaqet me ndryshk, dhe “voila,” çdo gjë do të shkëlqejë dhe do të duket sikur është sapo blerë. Ky mjet magjik është një zgjidhje e thjeshtë dhe e efektshme për të luftuar ndryshkun në shtëpinë tuaj.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT