28.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Pandemia, Yuri Kim flet shqip,mesazh sensibilizues: Maska ime për ty!

Ambasadorja Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka dhënë një mesazh sensibilizues në anglisht dhe shqip për qytetarët.Kim thotë se në këtë situatë pandemie të gjithë janë bashkë dhe të gjithë duhet të mbajnë maskë.

Ajo thotë se mban maskën pasi do të mbrojë familjen e kolegët, si dhe është mirënjohëse për mjekët, infermierët dhe shkencëtarët.

”Sepse jam mirënjohëse për çdo sakrificë të bërë nga mjekët, infermierët dhe shkencëtarët deri tani, sepse kujdesem për familjen dhe kolegët, sepse në duhet te jemi të gjithë bashkë. Maska ime për ty. ”tha Kim.

 

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT