33.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Parashikimi i motit, e Hënë, 20 Maj 2024

Moti në vendin tonë, parashikohet të jetë i kthjellët dhe i ngrohtë në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në zonat malore.

Gjatë orëve të pasdites dhe në vijim, vranësirat do të shpeshtohen në të gjithë territorin shqiptar, duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen lehtë maksimumet duke luhatur vlerat ditore nga 10°C minimalja, deri në 30°C vlera maksimale në rang territori.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT