28.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Parashikimi: Sot pasdite dhe nesër priten reshje intensive

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon reshje intensive dhe shumë intensive në vend sot pasdite dhe nesër.

Sot pasdite (e shtunë, dt. 26) dhe nesër (e diel, dt. 27) priten reshje intensive deri lokalisht shumë intensive në disa qarqe te vendit, ndërsa pjesa tjeter e qarqeve priten reshje mesatare deri lokalisht intensive.

Në shumicën e qarqeve reshjet pritet të jenë të shoqëruara me shtrëngata (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).
Si rezultat i intensitetit të lartë të reshjeve mund të krijohen vërshime lokale të shkurtra kryesisht në veriperëndim dhe zonat bregdetare të vendit.
Në veri dhe në lindje, në zonat mbi 600 m mbi nivelin e detit, reshjet pritet të jenë në formën e dëborës.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT