29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Rama në Vlorë / Ankesave te vlonjatëve i është përgjigjur me arrogancë duke ngritur zërin

Banorë të lagjes 1 Maj në Vlorë, po protestojnë dhe po kërkojnë një dëmshpërblim për banesat që janë prishur në kuadër të ndërtimit të projektit të ‘Lungomares’.

Ditën e sotme i pranishëm në Vlorë ka qenë edhe kryeministri Edi Rama, i cili do të takonte banorët, por në të vërtetë nuk takoi asnjë prej tyre, vetëm u shmang. Një nga qytetarët tentoi që ti flasë dhe Rama, duke i thënë se kërkon rrugëzgjidhje për problemin e tyre dhe se nuk janë të kënaqur nga bonusi i qirasë.

Rama ka ndaluar, por i ka “sqaruar” me arrogancë duke ngritur zërin.

“Kjo punë do të bëhet. Kush e ka me dokumente do të shpronësohet sipas ligjit. Kush e ka pa dokumente do të marrë bonus qiraje dhe do të strehohet për 3 vjet me pagesë nga bashkia. Më pas, bashkia ka programin e strehimit social, kujt i takon do të marrë apartament”, sqaroi ai banorët.

Gjithashtu gjatë një inspektimi të punimeve të një ure në Lumin e Vlorës, Edi Rama, u revoltua kur një përfaqësues i pushtetit vendor i përmendi popullin e Peshkëpisë dhe Selenicës të cilët këmbëngulin për ndërtimin e rrugës, e cila në mënyrë të “çuditshme” edhe pse ishte përcaktuar fondi, u anulua së fundmi.

“Thuaji atyre të Peshkëpisë dhe Selenicës që nuk kanë gojë të flasin”, u shpreh Rama me tone të larta. Ai shtoi se aq sa ka bërë kjo qeveri për ta, nuk e ka bërë askush. “Dëgjojnë atë Leskon ata dhe Lulin”, u hakërrye Rama.

opennews.al
opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT