25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Rama nëpërmjet një statusi në facebook,përkujton 76-vjetorin e Çlirimit, me vargjet e Qemal Stafës..

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në Facebook ka përkujtuar sot 76-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë me vargjet e Qemal Stafës, përmes një statusi në Facebook.

Përkrah fotos së Qemal Stafës qëndrojnë fjalët e tij të mençura, sic i cilëson Rama: “E vjetra po shembet, kohët po ndryshojnë, një jetë e re po lulëzon gërmadhash”.

opennews.al

Qemal Stafa ishte bashkëthemelues i Grupit Komunist të Shkodrës, pjesëtar në takimin e themelimit të partisë, anëtar i Komitetit Qendror dhe sekretar politik i të rinjve.

Gjithashtu shkrues poezish dhe sprovash letrare me pseudonimin Brutus, të cilat u përmblodhën në vëllimin “Qortimet e vjeshtës”. Dita e vrasjes së tij është përdorur si simbolikë për të përkujtuar Ditën e Dëshmorëve.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT