27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Rama për planin me 5 pika të Bashës: Çfarë është kjo, s’e kam idenë!

Kryeministri Edi Rama teksa është pyetur nga gazetarët në lidhje me deklaratën e kreut të PD-së Lulzim Basha për propozimin e këtij të fundit për planin me 5 pika që do të nxjerrë vendin nga kriza në të kundërt do të mbante përgjegjësi penale, pohoi se nuk është në dijeni të këtij fakti.

Pak pas përfundimit të mbledhjes me kryetarët e degëve të PS-së, kryeministri tha se nuk e ka idenë e këtij plani.

“Kush është ky, se kam idenë”, u përgjigj Rama shkurt.

Plani i PD për rimëkëmbjen e ekonomisë:

Pika e parë e planit
1. Mbështetje dhe përgatitje e sistemit shëndetësor: Përgatitja për një shpërthim tjetër të infeksionit të COVID-19, duke:
a)Rritur numrin e testimeve për COVID në 2500 testime në ditë.
b)Rimbursim i plotë për marrjen e mjekimit ambulator kundër COVID.
c)Sigurimin e pajisjeve mbrojtëse për të gjithë personelin shëndetësor dhe rritjen e kapaciteteve spitalore.
d)Bonus 1000 Euro për çdo mjek dhe 500 euro për çdo infermier për 6 muajt e ardhshëm.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT