28.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Rama sërish thirrje naftëtarëve: E thjeshtë, dilni nga greva dhe vij unë vetë tek ju menjëherë

Kryeministri Edi Rama zotohet se nëse naftëtaret e Ballshit do të ndalin grevën ai vetë do të shkojë të bisedojë me to. Rama sqaron se nuk po hesht, teksa shton se po i përsërit çdo ditë thirrjen e tij.

Ai ka bërë të qartë se me ultimatume e presione nuk funksionon, por mbetet i hapur për t’u qarë hallin. Gratë naftetare kanë hyrë në ditën e 9-të të grevës teksa shëndeti i tyre sa vjen dhe rëndohet.

Atyre u intereson vetëm pagat e prapambetura të fituara në gjyq, teksa për uzinën e naftës nuk kanë pretendime. Ditën e djeshme ato kanë këmbëngulur se do vijojnë grevën teksa kanë propozuar një grup negociator me qeverinë, por Rama do të përfshihet vetë në negociata vetëm në rast se ato dalin nga greva.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT