28.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Rëndohet bilanci në Maqedoninë e Veriut, e marta e ‘zezë’ sjell 8 viktima dhe 112 raste të reja nga COVID-19

Një e martë e ‘zezë’ është shënuar sot në Maqedoninë e Veriut sa i përket bilancit të COVID-19.

Vetëm në 24 orët e fundit kanë vdekur 8 pacientë, një shifër që kishte kohë pa u shënuar në shtetin fqinj.

Po ashtu pas rënies së rasteve, sërish shifra e të infektuarve është rritur duke regjistruar në 24 orët e fundit 112 të tillë.

Sa i përket viktimave, të tillë ka pasur dhe në qytetet shqiptare të Strugës, ku dy pacientë humbën jetën dhe një në Tetovë kurse Shkupi kishte 3. Të tjerët në Strumica dhe Dellçevë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT