18.5 C
Tiranë
Saturday, April 13, 2024
spot_img

Rinor Mjekiqi paralajmëron padi për shpifje, pas akuzave të ashpra nga Dario Doka

Rinori Mjekiqi, vëllai i pjesëmarrësit në “Big Brother VIP 3” Meriton Mjekiqi, ka reaguar ashpër ndaj akuzave të Dario Dokës, i cili kishte hedhur poshtëndërime publike në rrjetet sociale duke pretenduar se Meritoni kishte shkruar për 4-she në hotel dhe më pas e kishte bllokuar nëpër rrjete sociale.

Ditën e sotme, në një intervistë në një program televiziv, Rinori Mjekiqi ka bërë të ditur se do të ndërmarrë masa ligjore kundër secilit person që do të hedhë akuza të tilla pa bazë dhe i ka paralajmëruar qytetarët se do të përballet me çdo shpifje.

“Duket se ka nisur një fushatë shpifjesh dhe akuzash të rreme ndaj vëllait tim. Unë kam biseduar me avokatin dhe do të ketë padi për secilin që bën deklarata të tilla. Kemi dokumentacion dhe do të ndjekim të gjitha procedurat ligjore për të vërtetuar pafajësinë e vëllait tim,” tha Rinori Mjekiqi në “Fan Club”.

Në anën tjetër, Dario Doka, i ftuar në të njëjtin program, ka rikonfirmuar deklaratat e tij dhe ka shprehur gatishmërinë për të përballesh me Meritonin nëse ky i fundit e kërkon një takim. Ndërkaq, reperi Stresi, gjithashtu i ftuar në program, ka shfaqur mbështetje për Darion dhe ka thënë se i beson deklaratave të tij.

Ky episod ka sjellë tensione të reja mes pjesëmarrësve të “Big Brother VIP 3” dhe ka bërë që situata të komplikohet edhe më shumë brenda shtëpisë së tregtisë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT