23.5 C
Tiranë
Saturday, April 13, 2024
spot_img

Plumbat në periferi të Romës, dy shqiptarë të plagosur rëndë rrezikojnë jetën

Dy shqiptarë me moshë 26 vjeç janë plagosur rëndë pas një sulmi me armë zjarri që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në periferi të Romës, raporton media vendase. Identiteti i shqiptarëve nuk është bërë ende i ditur, por dihet se ata janë të dënuar për vepra lidhur me trafikun e drogës.

Ngjarja ka ndodhur ndërsa shqiptarët po udhëtonin në makinën e tyre të marrë me qera. Një automjet tjetër ka ndaluar pranë tyre dhe një person ka dalë nga ky automjet duke hapur zjarr ndaj tyre. Nga informacionet e para, duket se autorët kanë qëlluar të paktën katër herë në drejtim të shqiptarëve.

Shqiptarët e plagosur janë shpërndarë nga vendngjarja për t’u strehuar, dhe sipas burimeve, ata ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ata tashmë kanë dhënë dëshmi rreth ngjarjes, treguar se një person nga automjeti i tyre ka kryer sulmin me armë zjarri.

Autoritetet italiane janë duke hetuar ngjarjen për të zbuluar shkaqet dhe autorët e mundshëm të sulmit. Deri më tani, identiteti i personit që ka kryer sulmin nuk është zbuluar. Hetimet janë ende në fazë të hershme dhe pritet që autoritetet të zbulojnë më shumë informacione rreth kësaj ngjarjeje të rëndë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT