29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Sarandë / Aksident, ka vdekur drejtuesi i skrepit pasi ra në kontakt me rrymën elektrike.

Një skrep që punonte në rrugën pranë fshatit Mursi, Bashkia Konispol ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Ngjarja ka ndodhur rreth një orë më parë, ndërsa fatkeqësisht si pasojë e rrëzimit ka ndërruar jetë në vend drejtuesi i mjetit Pandeli Anagnosti, 55-vjeç. Policia dhe zjarrfiksja ndodhen në vendngjarje.

Sarandë
Më datë 13.12.2020, rreth orës 8:30, në vendin e quajtur “Sheret”, Konispol, duke levizur me makinë pune eskavator me kovën lartë, aksidentalisht mjeti ka rën në kontakt me telat e rrymës elektrike, ku si pasojë ka humbur jetën drejtuesi shtetasi P. A., 55 vjeç banues në Finiq, Sarandë.
Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT