27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Shifra rekord në Kosovë me COVID-19

Prishtina dhe Gjilani prijnë me numrin më të madh të personave të infektuar me koronavirus në 24-orët e fundit. Mësohet se në Prishtinë janë konfirmuar 157 raste, komuna Gjilan 37 raste, Peja 26 raste. Komuna Prizren 20 raste, komuna Fushë Kosovë 13 raste, komuna Mitrovicë 13 raste.

Ndërkohë, në komunën Gjakovë 8 raste, komuna Obiliq 8 raste, komuna Suharekë 8 raste, komuna Vushtrri 8 raste, komuna Klinë 6 raste, komuna Rahovec 6 raste, komuna Deçan 4 raste.

Komuna Drenas 3 raste, komuna Novobërdë 3 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Lipjan 2 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Kaçanik dhe Malishevë. IKSHPK njofton se raste aktive janë 4 mijë e 562. IKSHPK kërkon nga qytetarët të respektojnë masat mbrojtëse ndaj virusit. Në 24-orët e fundit në Kosovë nga koronavirusi kanë humbur jetën tetë persona, ndërsa janë regjistruar 334 raste të reja.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT