27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Shqiptari vritet ndërsa po darkonte në restorant

Një vrasje është shënuar ditën e djeshme në një restorant në Spanjë. Një shqiptar është qëlluar për vdekje me armë zjarri.

Mediat spanjolle shkruajnë se shqiptari u vra në restorantin ‘The Orange Tree’ në El Albir.

Deshmitarët thanë se autori ishte një burrë i cili kishte fshehur fytyrën me një kapuç.

Ai është afruar tavolinës ku po darkonte viktima dhe e ka qëlluar disa herë duke e lënë të vdekur.

Më pas autori është larguar nga vendngjarja.

Mediat spanjolle shkruan se ky sulm vjen fill vetëm disa ditë pasi anëtarët e një grupi mafioz rus u vunë nën prangat e policisë për pastrim parash, një prej tyre ishte dhe ish-këshilltari i Alteas, Jaime Selles.

Gjatë bastisjeve dhe kërkimeve në Alicante të Madridit, Tarragona dhe Ibiza, policia sekuestroi armë zjarri, 300.000 euro dhe diamante.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT