25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Shuhet në moshën 90-vjeçare aktori i parë që ka luajtur James Bond.

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare aktori i famshëm, Sean Connery.

Aktori skocez ishte i njohur për portretizimin e James Bond, duke qenë i pari që solli rolin e famshëm në ekranin e madh.

Karriera e tij e aktrimit zgjati dekada dhe çmimet e tij të shumta përfshjnë një Oscar, dy çmime Bafta dhe tre Golden Globes.

Filmat e tjerë të Connery përfshijnë, ‘The Hunt for Red October’, ‘Indiana Jones and the Last Crusade’, ‘The Rock’, etj.

opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT