28.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

SPAK/ Lëshohen urdhër-arreste për 6 bosë të krimit

Prokuroia e Posacme Kundër Krimit dhe Korrupsionit lëshon 6 urdhër-arreste për 6 bosë të botës së krimit, emra shumë të njohur për drejtësinë dhe publikun e gjërë.Mësohet se këta të fundit kanë lidhje me atentatin e bërë një biznesmeni po aq të njohur të ndodhur mes viteve 2004-2005.

Njëri prej personave të përfshirë në atentatin ndaj biznesmenit qëndron pas hekurave, ndërsa dy të tjerët janë dy ish- të dënuar, të lënë të lirë tashmë nga policia.

Për atentatin ndaj biznesmenit dhe urdhër-arrestet pritet që SPAK dhe Polica e Shtetit të dalin në një konferencë të posaçme për shtyp.

opennews.al
Vrasja e Vajdin Lames, shpallet në kërkim Lul Berisha, Shullazi arrestohet në burg

SPAK ka shpallur në kërkim Lulzim Berishën për vrasjen e biznesmenit Vajdin Lames në 27 shkurt të vitit 2005, në Tiranë.

Ndërkaq në Kosovë është arrestuar Indrit Taullai, e në Vlorë Viktor Ymeri, në lidhje me krimin e ndodhur 15 vite më parë.

SPAK bën të ditur se ka zbardhur dhe vrasjen e Klodian Salihut.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT