5.5 C
Tiranë
Friday, February 23, 2024
spot_img

Sukses për Jurgen Uldedaj: Shpallet kampion bote në Boks!

Në sallën e legjendave të boksit profesionist “York Hall” në Londër, mbrëmjen e djeshme u zhvillua një ndeshje e frytshme boksi. Jurgen Uldedaj, boksieri shqiptar, triumfoi kundër Frenck Mendy dhe u shpall kampion bote në versionin IBO Mediterranean.

Ky sukses shënon një moment shumë të rëndësishëm në karrierën e Uldedajt, duke e bërë atë një figurë shumë premtuese në skenën ndërkombëtare të boksit. Një fitore e shkëlqyeshme e arritur në një duel emocionues dhjetëraundësh!

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT