28.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

U infektua me COVID-19, doktori informon: Trump dhe bashkëshortja janë mirë, do izolohen brenda Shtëpisë së Bardhë

Në deklaratë, thuhet se të dy pas infektimit me COVID-19 janë mirë. Po ashtu doktori thotë se ata do të qëndrojnë brenad Shtëpisë së Bardhë.

Ai pret që Trump të vijojë detyrat e tij pa ndërprerje gjatë shërimit nga COVID-19 dhe karantinimit.

DEKLARATA E DOKTORIT TE TRUMP, SEAN P. CONLEY

Jap informacionin vijues me lejen e Presidentit Donald J. Trump dhe Zonjës së Parë Melania Trump.

Këtë mbrëmje kam marrë konfirmimin se të dy, Presidenti Trump dhe Zonja e Parë Melania Trump kanë dalë pozitivë për virusin SARS-CoV-2.

Presidenti dhe Zonja e Parë janë të dy mirë në këtë kohë, dhe ata planifikojnë të qëndrojnë në shtëpi brenda Shtëpisë së Bardhë gjatë rimëkëmbjes së tyre.

Ekipi mjekësor i Shtëpisë së Bardhë dhe unë do të mbajmë një orë vigjilente dhe vlerësoj mbështetjen e dhënë nga disa prej profesionistëve dhe institucioneve më të mëdha mjekësore të vendit tonë. Jini të sigurt Unë pres që Presidenti të vazhdojë të kryejë detyrat e tij pa ndërprerje gjatë rikuperimit, dhe unë do t’ju mbaj të azhurnuar për çdo zhvillim në të ardhmen.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT