29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Video / Rama shpërndan mesazhin e kancelares Merkel: Jemi në një fazë serioze, respektoni masat

Kryeministri Edi  Rama vijon apelin e tij ndaj qytetarëve që të jenë sa më të kujdesshëm dhe ta mbajnë maskat në çdo ambjent.

Këtë të hënë kryeministri në profilin e tij në Facebook ka shpërndarë një mesazh nga kancelarja gjermane Merkel e cila bën apel për kujdes dhe zbatim të masave mbrojtëse ndaj Covid.

Shefi i qeverisë shkruan: ju lutem dëgjojeni kancelaren Angela Merkel.

“Jemi në një fazë serioze të pandemisë, numri i infeksioneve po përhapet shumë shpejt çdo ditë. Pandemia po përhapet me shpejtësi përsëri dhe më shpejt se në fillim. më shumë se në gjysmën e parë të vitit. Stina e verës relativisht e relaksuar ka mbaruar, tano po përballemi me një muaj të vështirë. Se si do të jetë dimri, krishtëlindje tona këtë do ta bvendosin ditët dhe javët në vijim.Ne të gjithë do të vendosim në bazë të veprimeve tona. Më lejoni tju them se çafrë besoj se do të thotë kjo: Tani duhet të bëjmë gjithçka për të siguruar që virusi të mos përhapet në mënyrë të pakontrolluar”, shprehet Merke

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT