33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Vlonjati me origjinë nga Shkodra, në mbështetje të presidentit Trump.

Kush është Gjergji Nika?

Vlonjati me origjinë nga Shkodra, i ftuar për të marr pjesë si aktivist në fushatën qe po zhvillohet ne SHBA, në mbështetje të presidentit Trump.

Në një komunikim me telefon Nika është shprehur se ndihet me fat që do të aktivizohet në këtë fushatë ,pasi më parë Nika ka ndjekur një trajnimin, në Washington, me temë: “Ushtrimi mbi krijimin e mesazheve në fushatat politike dhe debatin publik në lidhje me modelin e taksimit te sheshtë dhe atë progresiv” .

Më parë Nika ka punuar per 10 vite si drejtor në Bankën Amerikane në Vlorë, ndërkohë që prej 2 vitesh është me funksion Sekretar Degë në Partinë Demokratike në Vlorë ,si dhe antarë i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike të Shqipërisë.opennews.al

 

opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT