25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Vlorë / Kapet dhe ndalohet 1 shtetas i shpallur në kërkim , në pranga edhe 3 drejtues mjetesh.

Kapet dhe ndalohet 1 shtetas i shpallur në kërkim.

Në pranga edhe 3 drejtues mjetesh.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, kanë ndaluar shtetasin e shpallur në kërkim Muatafa Lelaj, 37 vjeç, banues në Vlorë, të cilin Gjykata e Shkallës së parë Vlorë, e ka dënuar me 6 muaj burg, për veprën penal “Dhune në familje”.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi ka ushtruar dhunë psigologjike dhe fizike ndaj nënës së tij.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

B. K., 40 vjeç, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

K. M., 26 vjeç, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse.

T. V., 42 vjeç, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur dhe pa lejen përkatëse.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT