28.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Vlorë / Vihen në pranga 2 shtetas.

Vihen në pranga 2 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Vlorë kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shtija e narkotikëve”, shtetasin E. Gj., 28 vjeç, banues në Vlorë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e markës “BMW” që drejtohej nga ky shtetas, është gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë kanë ndaluar shtetasin në kërkim A. H., 42 vjeç, banues në fshatin Kuç, Vlorë, pasi Gjykata e Vlorës e ka dënuar me 15 ditë burg, për veprën penale “Drejtim i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT