30.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Zgjedhjet presidenciale në SHBA/ Melania shkon pa maskë dhe pa Trump për të votuar

Zonja e Parë e Amerikës, Melania Trump ka votuar Palm Beach në shtetin e Floridës, duke marrë gjithë vëmendjen për veshjen e saj.

Elegante, me një fustan Gucci që kushton 4,500 dollarë, 50-vjeçarja nuk i kurseu buzëqeshjet për gazetarët. Ajo që bie në sy është se Zonja e Parë e SHBA-së nuk kishte vendosur maskë kundër koronavirus.

E pyetur pse nuk votoi me burrin e saj javën e kaluar, ajo tha: “Është Dita e Zgjedhjeve, kështu që unë doja të vija këtu për të votuar”. Zonja e Parë, bashkëshorti i saj, Donald Trump, dhe djali i tyre Barron u prekën nga Covid-19 kur virusi hyri edhe në Shtëpinë e Bardhë.

Megjithatë, Melania bëri të pamundurën për të ndaluar përhapjen e virusit. Ajo, madje, i tha stafit të punonte nga shtëpia nëse nuk ishte shumë e nevojshme dhe u kërkoi atyre të mbanin maska.

Florida, është një nga disa shtetet kryesore ku bashkëshorti i saj shpreson të ‘rrëmbejë’ fitoren ndaj kandidatit demokrat Joe Biden. Ndërsa në një intervistë per Fox News Trump tha se në Florida ka fituar.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT