5.5 C
Tiranë
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Zhoze Murinjo: Nata e Ligës së Konferencës me Romën, kujtimi më i bukur i karrierës

Në një intervistë të fundit në YouTube, trajneri portugez Zhoze Murinjo ka përmendur se nata kur Roma fitoi Ligën e Konferencës është kujtimi më i bukur i karrierës së tij. Për Murinjon, kjo fitore ka sjellë një sasi të madhe lumturie, duke e bërë atë momentin më të rëndësishëm, jo vetëm për faktin se ishte trofeu i fundit i fituar.

Gjatë intervistës, trajneri ka ndarë disa nga momentet më të bukura dhe më të vështira në karrierën e tij. Ai ka përmendur ndeshjet fantastike dhe momentet e lumtura, por edhe zhgënjimet, duke përfshirë dy humbje në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve me penallti dhe një humbje në finale të Ligës së Europës me penallti, duke shtuar se ka pasur shumë kujtime të bukura dhe të vështira gjatë rrugës së tij si trajner.

“Kujtimet më të kënaqshme? Janë shumë. Shumë të bukur dhe shumë të këqij. Por nëse më duhet të zgjedh një, ndoshta them të fundit. Nuk është trofeu më i rëndësishëm që kam fituar, por për sasinë e lumturisë që ka sjellë dhe jo vetëm se ishte i fundit, është Liga e Konferencës e fituar me Romën. Nëse më duhet të zgjedh, them këtë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT