25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Linda Rama bëhet pjesë e apelit bashkë me Cherie Blair dhe Hillary Clinton: Gratë sipërmarrëse

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama, do të marrë pjesë në WomansEntrepreneurshipDay.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë bashkëshortja e kryeministrit, e cila shkruan në rrjetet sociale se ndjehet e privilegjuar që është pjesëmarrëse në evenimentin e rëndësishëm për gratë sipërmarrëse në vendet me të ardhura të mesme dhe të ulëta.

Duke u bërë pjesë e apelit bashke me Cherie Blair dhe Hillary Clinton për të mbështetur gratë e goditura nga kriza e Covid-19, Linda Rama shkruan se pavarësisht sfidave të këtij viti unikal në jetën tonë, gratë sipërmarrëse mbeten shembuj shprese.

“E privilegjuar që jam sot në #WomensEntrepreneurshipDay të bashkoj zërin me @CherieBlairFndn për gratë sipërmarrëse në vendet me të ardhura të mesme e të ulëta. Pavarësisht sfidave të këtij viti unikal në jetën tonë, gratë sipërmarrëse mbeten shembuj shprese! Mbeshtetini ato!’, shkruan Linda Rama.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT