27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Brataj:Përdorimi i maskës ul shpërndarjen e infeksionit. Ambientet e mbyllura të ajrosen çdo 15 minuta, bizneset të respektojnë protokollet.

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, në një intervistë në rubrikën “Opinion” duke folur për përdorimin e maskave në publik, tha se maskat ulin shpërndarjen e infeksionit.

Brataj u shpreh se baret e restorantet duhet që të zbatojnë protokollet zyrtare.

E kemi thënë se maska është ndër të vetmet masa mbrojtëse që ka efikasitetMaska ul shpërndarjen e infeksionitMaska nuk e mbron 100 për qind kuptohet, por është ndër më të mirat. Maska, por edhe distanca sociale dhe higjiena personale. Në restorante dhe bare është vënë kufizimi se tavolinat duhet të jenë gati 2 metra larg.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT