27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

BRITANI E MADHE / Elisabeth shfaqet në publik pas 7 muajsh, sfidon rregullat e COVID-19, nuk mban maskë

Mbretëresha britanike, Elizabeth, ka sfiduar masat anti-covid në daljen e parë publike jashte rezidencave të saj, në 7 muajt e fundit.

Monarkja 94-vjeçare, e cila bën pjesë në grup moshën e riskut, u shfaq pa maskë mbrojtëse në laboratorin sekret ushtarak, “Porton Down”. Megjithatë, të pranishmit, ku bënte pjesë dhe princi William, respektuan distancimin fizik.

Mediat britanike raportojnë se të gjithë pjesëmarrësit në këtë vizitë janë testuar për Covid-19, prandaj ishte konsideruar e panevojshme mbajtja e maskave.
Mbretëresha Elizabeth vizitoi laboratorin sekret për të inspektuar punën e hetuesve mjekoligjorë si dhe për të parë nga afër armët dhe taktikat e përdorura në operacione të inteligjencës britanike.

opennews.al
opennews.al
opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT