27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

COVID-19 / Fluks urgjencash tek Infektivi, mbi 10 ambulanca (FOTO / VIDEO)

Teksa shifrat rriten, spitalet dedikuar COVID-19 janë në limitet e kapaciteteve të tyre të shtretërve. LSA sjell pamje nga Infektivi, ku ka një fluks urgjencash ndërsa mbi 10 ambulanca janë rreshtuar në oborr me pacientët brenda që presin të futen në spital.

Spitali Infektiv dhe ”Shefqet Ndroqi” janë në limitet e ezaurimit të kapaciteteve, kurse COVID-3 ka dhe disa shtretër të lirë, sipas autoriteteve.

Ndërkohë shihet që tashmë pacientëve me COVID-19 u duhet të presin jashtë nëpër ambulanca që të lirohet një shtrat dhe të futen ata.

opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT