27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Covid bën kërdinë në shkollat e Tiranës/ Shifrat që i fsheh qeveria

Koronavirusi po bën kërdëninë nëpër shkollat e Tiranës. Qindra nxënës dhe mësues janë karantinuar pasi kanë dalë me Covid-19.

Opennews.al ka siguruar shifrat e disa prej shkollave në kryeqytet, ku sëmundja infektive është përhapur në masë.E për të gjitha këto infektimeve, shteti nuk flet asnjë fjalë, por i fsheh të gjitha rastet, pasi i frikësohet reagimit të prindërve dhe nxënësve.

Disa prej shkollave ku janë konfirmuar mësues e nxënës pozivitë:

Në shkollën 9-vjeçare Isa Boletini ne Kodër Kamëz, 11 mësues në karantine nga të cilët  3 covid të konfirmuar.

Në shkollën ‘7 Marsi’, 3 nxënës të vetëkarantinuar bashkë me prindërit me Covid

‘Liceu Artistik’, 1 nxënës është vetëkarantinuar pasi babai i tij ka rezultuar Covid.

‘Lidhja e Prizrenit’ 1 nxënës rast kontakti në familje.

Në shkollën ‘Fan Noli’ nuk janë paraqitur 3 zysha të vetëkarantinuara dhe në pritje të marrjes së tamponit.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT