25.5 C
Tiranë
Friday, June 14, 2024
spot_img

DRITAN LELI DHE MINISTRJA ANILA DENAJ INSPEKTOJNË ZONËN MUZE

Ministria e ekonomisë dhe financës Anila Denaj ka zbvilluar një ispektim ne zonen historike te Vlorës.Ne fjalen e saj ajo shprehet: Se zemrës së Vlorës që i është rikthyer identiteti dhe synon ta kthejë në një destinacion turistik përgjatë gjithë vitit.

Me investitorët e diasporës të Besa Foundation dhe  kryebashkiakun Dritan Leli në zonën historike të qytetit që shprehën interes për të prekur ndryshimin dhe për të parë mundësi të reja investimi jo vetem në sektorin e turizmit, por edhe atë industrial.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT