29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

FOTO/ Ja shqiptari i cili është autori i sulmit terrorist në Vjenë

Kjo eshte fotua e agresorit shqiptar nga Maqedonia e Veriut që ditën e djeshme tronditi Vjenën duke vrarë në një sulm terrorist të paktën 4 qytetarë te pafajshem, ku mes tyre dhe një shqiptar nga Struga ka mbetur i vdekur, si dhe duke lënë të plagosur 15 të tjerë.

Kujtim Fejzullahu quhet shqiptar nga Maqedonia e Verit i cili  është rritur në Austri, por prej kontaktit me ekstremistë islamikë hyri në rrugën e radikalizimit. Ai dyshohet se nuk ishte vetëm, por bashkë me të janë përfshirë edhe 12 persona të tjerë, të cilët janë nga Kosova, Bangladeshi apo Çeçenia.

Fejzullahu edhe pse besimtare i cili frekuentonte xhamitë, por ne te njejten kohe dyshohet per aktivitet kriminal të mëparshm dhe rreth muajt korrik kishte shkuar në Sllovaki për t’u paisur me arem kallashnikov.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT