27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Fotografia që po bën xhiron e rrjetit/”Foto e Vitit”

Fotografia e Dr. Samer Cheaib në të cilën një foshnjë e porsalindur që përpiqet të heqë maskën e mjekut deklarohet si “Foto e Vitit”

Kohët e fundit, fotografitë e foshnjave të porsalindura në Internet kanë fituar shpresën e njerëzve dhe ato lëshojnë shpresë dhe entuziazëm. Fotografitë e foshnjave në spitale u bënë të njohura dhe u bënë imazhe shprese.
Në foton e shpërndarë nga Dr. Samer Cheaib, foshnja e porsalindur mund të shihet duke u përpjekur të heq maskën kirurgjikale të mjekut sepse ai po e mban fëmijën në duar. Kjo foto është postuar në Instagram më 5 tetor , foshnja ka lindur disa minuta para se të merret fotoja.

Kjo foto është bërë virale. Njerëzit tërhiqen nga simbolika. Një jetë e vogël fillon jetën, shtrin dorën dhe çliron diçka që është shumë afër simbolizimit të një pandemie, e cila është shumë tërheqëse për njerëzit.
Një foto e tilë u shpërnda në Spitalin Niguarda në Milano më 16 Mars. i lindur në këto ditë të vështira…
“ju keni provuar që jeta nuk do të ndalet -mbishkroi te fotoja.

Do shkojë cdo gjë mirë…

opennews.al

Ajo që është e dobishme është titulli i dhënë nga mjeku.
Dr. Samer Cheaib shkroi: “Të gjithë duam një sinjal, a duhet ta heqim maskën sa më shpejt të jetë e mundur?” Një ndjekës i profilit të tij shkroi: “Le të vijnë fjalët e tua të vërteta doktor.” “Tathastu”, tha një tjetër ndjekës kur tha “inshallah” Ky SNAP është bërë i pēlqyeri. Ka marrë më shumë se 36,000 pëlqime.
Viti 2020 ka transformuar plotësisht jetën tonë sepse efekti i koronavirusit ka zvogëluar thellësisht lumturinë dhe pozitivitetin në jetën tonë. COVID-19 na ka zhytur në ankthe, frikë dhe mendime të errëta, por kjo foto ka sjellë një ndikim pozitiv në jetën tonë, dhe mijëra njerëz duartrokitën veprimet e vogla të kësaj foshnje të porsalindur.

opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT